Katso vuoden 2023 showcase-tapahtumalistaus

Monien vuoden 2023 showcase-tapahtumien artistihaku alkaa jo tämän vuoden aikana, joten ensi vuoden suunnittelu kannattaa aloittaa hyvissä ajoin. Katso alla olevasta listauksestamme ensi vuoden keskeisimmät mahdollisuudet esitellä musiikkiasi kansainvälisille ammattilaisyleisölle.

TAMMIKUU

15.1. GlobalFEST, New York https://www.globalfest.org

18.-21.1. Eurosonic https://esns.nl

HELMIKUU

23.-27.2. Folk Alliance https://folk.org

MAALISKUU

1.–3.3.2023 ILMC London https://www.ilmc.com

10.–20.3. SXSW https://www.sxsw.com

HUHTIKUU

1.–2.4. Nordic Folk Alliance https://www.nordicfolkalliance.com

12.–15.4. Westway lab Portugal https://www.westwaylab.com

28.–30.4. Jazzahead https://jazzahead.de

TOUKOKUU

5.–7.5. Focus Wales https://www.focuswales.com

4.–6.5./7.–8.5 Tallinn Music Week https://tmw.ee

11.–14.5 The Great Escape https://greatescapefestival.com

20.5. Classical:NEXT https://www.classicalnext.com

KESÄKUU

2.–12.6. Primavera Barcelona https://www.primaverasound.com/en/

16.–18.6. Sonar https://sonar.es

HEINÄKUU

ELOKUU

26.–28.8. Seoul Music Week https://www.seoulmusicweek.com/eng

SYYSKUU

15.–17.9. Bylarm https://bylarm.no

21.–24.9. Reeperbahn https://www.reeperbahnfestival.com/en/frontpage

27.–29.9. IIFF https://iff.rocks

LOKAKUU

4.–7.10. Ireland Music Week https://www.irelandmusicweek.com

6.–9.10. Lost in Music / Music x Media https://lostinmusic.fi/en/

12.–14.10. MaMA (Ranska) https://www.mama-musicandconvention.com/en/

19.–23.10 Womex https://www.womex.com

19.–23.10. Amsterdam Dance Event https://www.amsterdam-dance-event.nl/en/

22.–26.10. Line Check Milano https://www.linecheck.it

26.–28.10. Bime Pro https://www.bime.net/pro/en/

MARRASKUU

3.–5.11. Iceland Airwaves https://icelandairwaves.is

15.–18.11. Mundial Montreal https://mundialmontreal.com/en/

16.–19.11. Visa for music https://www.visaformusic.com/en/the-festival/

17.–20.11. Monkey Week Sevilla https://www.ines-festivals.eu/festivals/monkey-week-2021/

24.–27.11. Folkelarm, Oslo https://www.folkelarm.no

JOULUKUU